Ciele vydania Debian GNU/Linux 6.0 Squeeze

30. júla 2009

Po rozhodnutí o prijatí politiky zmrazenia vetvy vydania v pravidelnom čase počínajúc najbližším vydaním Debian GNU/Linux teraz Tím vydaní Debianu teraz zverejnil svoj zoznam cieľov pre nadchádzajúce vydanie Debian GNU/Linux 6.0 s kódovým označením Squeeze.

Vo svetle týchto cieľov a tiež po zvážení reakcií komunity Debianu na oznámenie tímu vydaní počas tohoročnej DebConf v Cáceres v Španielsku sa Tím vydaní rozhodol naviac znovu zvážiť svoje rozhodnutie o decembri 2009 ako navrhovanom dátume zmrazenia. Nový rozvrh oznámi Tím vydaní Debianu zavčasu v septembri.

Luk Claes, manažér vydania Debianu zdôrazňuje oddanosť tímu kvalite, keď hovorí, že V Debiane sa vždy snažíme dosiahnuť najvyššiu kvalitu vydaní. Ambiciózne ciele, ktoré sme si stanovili nám pomôžu zabezpečiť túto kvalitu v nadchádzajúcom vydaní.

Tím vydaní Debianu - v spolupráci s Tímom infraštruktúry Debianu - plánuje pre nadchádzajúce vydanie nasledovné ciele:

Projekt Debian Project sa teší na spoluprácu so svojimi mnohými upstream projektami a celosvetovou komunitou vývojárov slobodného softvéru pri príprave ďalšieho vysoko kvalitného vydania Debianu.

O Debiane

Projekt Debian je združenie vývojárov slobodného softvéru, ktorí dobrovoľne venujú svoj čas a úsilie tvorbe kompletne slobodných operačných systémov Debian GNU/Linux.

Kontaktné informácie

Ďalšie informácie nájdete na webových stránkach Debianu na adrese https://www.debian.org/. Email môžete poslať na <press@debian.org> alebo kontaktovať tím stabilných vydaní na <debian-release@lists.debian.org>.