Ampere daruje Debianu server Arm64, aby podpořil Arm ekosystém

16. června 2020

Ampere® se stala partnerem Debianu a podpořila hardwarovou infrastrukturu Debianu darováním tří výkonných Arm64 serverů. Tyto servery značky Lenovo ThinkSystem HR330A obsahují CPU čip Ampere eMAG s 64-bitovým procesorem Arm®v8 speciálně vyvinutým pro cloudové servery, a jsou vybaveny 256GB RAM, duální 960GB SSD a 256GbE dual port NIC.

Darované servery byly umístěny u našeho hostovacího partnera ve Vancouveru v Kanadě na Univerzitě Britské Kolumbie. Systémoví Administrátoři Debianu (DSA) je nakonfigurovali, aby na nich běželi sestavovací daemoni pro arm64/armhf/armel a tím nahradili daemony na méně výkonných vývojových deskách. Na virtuálních strojích s pouhou polovinou alokovaných vCPU, čas na sestavení Arm* balíků byl na systému Ampere eMAG zkrácen na polovinu. Další výhodou, kterou tento štědrý dar přinesl, je možnost pro DSA migrovat některé obecné služby Debianu, jenž běží na naší současné infrastruktuře a uvolní tak virtuální stroje pro ostatní týmy Debianu (např: Nepřetržitá integrace, Zajištění kvality ad.), které vyžadují přístup k architektuře Arm64.

Naše partnerství s Debianem souvisí s naší vývojovou strategií rozšiřovat OpenSource komunity, které používají Ampere servery, tím dále budovat ekosystém Arm64 a umožnit vývoj nových aplikací, uvedla Mauri Whalen, vicepresidentka oddělení softwarového vývoje v Ampere. Debian je dobře spravovaná a respektovaná komunita, a jsme hrdí že s nimi můžeme spolupracovat.

Systémoví Administrátoři Debianu jsou vděční Ampere za dar carrier-grade Arm64 serverů. Mít k dispozici servery s integrovanou správou standardů rozhraní jako Intelligent Platform Management Interface (IPMI), a se zárukami hardwaru Lenovo a podporou, kterou organizace poskytuje, je přesně to, co si DSA přáli pro architekturu Arm64. Tyto servery jsou velmi výkonné a velmi dobře vybavené: předpokládáme, že je spolu se sestavovacími daemony Arm64 budeme používat pro obecné služby. Mslím, že pro obsluhu cloudu budou velmi působivé a jsem nadšený, že Ampere Computing se stalo partnerem Debianu. - Luca Filipozzi, Systémový Administrátor Debianu.

Debian dokáže nadále plnit svůj cíl a poskytovat svobodný operační systém pouze díky práci dobrovolníků, darům věcného vybavení, služeb a finančním darům. Velmi si ceníme velkorysosti firmy Ampere.

O Ampere Computing

Ampere vytváří budoucnost hyperscale cloudů a nejmodernější výpočetní techniky díky prvnímu procesoru na světě nativně určenému pro cloud. Vytvořením procesoru pro cloud s moderní 64-bitovou architekturou založenou na Arm serveru, Ampere nabízí svým zákazníkům svobodu využít všechny aplikace cloudového computingu. Díky nejmodernější výkonosti cloudu, energetické účinnosti a škálovatelnosti, procesory Ampere jsou vytvořeny pro stabilní růst cloudu a nejmodernější výpočetní techniky.

O Debianu

Projekt Debian byl založen v roce 1993 Ianem Murdokem jako skutečně svobodný komunitní projekt. Od té doby se projekt rozrostl v jednoho z největších a nejvlivnějších OpenSource projektů. Tisíce dobrovolníků z celého světa spolupracují, aby vytvářeli a spravovali software Debianu. Je dostupný v 70 jazycích a podporuje široký rozsah typů počítačů, proto se Debian nazývá univerzálním operačním systémem

Kontakty

Pro další informace prosím navštivte webové stránky Debianu na https://www.debian.org/ nebo pošlete email na <press@debian.org>.