Проект Debian додає підтримку безпеки для AMD64

11 серпня 2005 р.

Проект Debian додає підтримку безпеки стабільного дистрибутива для amd64. Це перенесення ще не є частиною архіву Debian, однак незабаром його буде включено в unstable/testing, а користувачі вже користаються з оновлень безпеки, котрі отримують через security.debian.org.

Команда безпеки незабаром випустить спеціальні рекомендації щодо забезпечення новостворених пакунків для amd64 всіма оновленнями безпеки, починаючи з випуску sarge. Ці пакунки замінять вже існуючі файли в каталозі proposed-updates в архіві amd64.

Оскільки проект через технічні причини випустив версію 3.1 (кодова назва: sarge) без підтримки amd64, то розробники, котрі займаються перенесенням на цю архітектуру, на окремому сервері виклали власні пакунки, що лише мінімально відрізняються від архіву Debian. Незабаром ці перенесення будуть включені до нестабільного та тестового дистрибутивів.

Першим кроком до повної підтримки перенесень на amd64 стало додавання цієї архітектури ftp-майстрами до security.debian.org та підключення нового демону buildd до архіву. Отже, в майбутньому рекомендації з безпеки будуть містити 12 архітектур для випуску sarge, а користувачі amd64 матимуть можливість для оновлень безпеки використовувати також основну адресу.

Плани на майбутнє щодо повної підтримки AMD64

Перед повним включенням перенесень на amd64 необхідно усунути декілька проблем. Найбільш важлива з них: службу ftpmaster необхідно перенести до її остаточного місця призначення, оскільки нещодавно завершився час її хостингу на початковому місці і вона перенесена на тимчасове. Нижче подано детальний список того, що потрібно зробити:

  1. Додати підтримку безпеки
  2. Перенести ftpmaster до його остаточного місця призначення
  3. Здійснити розділення архіву
  4. Додати архітектуру amd64
  5. Перебудувати архів з врахуванням особливостей amd64
  6. Зрештою маємо повну підтримку amd64

Ресурси щодо перенесення на архітектуру AMD64

Про Debian

Проект Debian — це організація багатьох розробників, які добровільно вкладають в нього свій час та зусилля, співпрацюючи через Internet. До їх завдань відноситься супроводження і оновлення Debian GNU/Linux, що є вільним дистрибутивом операційної системи GNU/Linux. Відданість відкритому програмному забезпеченню, некомерційна природа та відкрита модель розвитку роблять Debian унікальним серед дистрибутивів GNU/Linux.

Контактна інформація

Щоб отримати додаткову інформацію, будь ласка, завітайте до веб-сайту Debian (https://www.debian.org/) або відішліть листа за адресою <press@debian.org>.