Фінансування проекту Debian

13 серпня 2005 р.

Проект Debian радий повідомити, що на протязі року він буде отримувати фінансування від LinuxFund в розмірі 500$ щомісяця. Орієнтованою на Linux організацією кредитних карток в цілому буде виплачено 6 000$. Ці гроші будуть передаватись Debian в рамках місії LinuxFund щодо підтримки проектів вільного програмного забезпечення.

Ця фінансова підтримка дуже високо оцінена проектом та буде використана розсудливо, для продовження створення універсальної операційної системи, вдосконалення дистрибутивів та сприяння Вільному програмному забезпеченню. Видатки проекту Debian включають в себе придбання апаратних засобів та спонсорську допомогу в обслуговуванні розробників на численних технічних конференціях, включаючи шосту щорічну конференцію розробників Debian в Espoo (Фінляндія) останнього місяця.

Проект Debian займається підтримкою більш ніж сорока машин, котрі використовуються для розробки дистрибутивів, супроводження інфраструктури проекту та забезпечення внутрішніх та зовнішніх служб.

Лідер проекту, Branden Robinson, коментує це так: „Ці кошти не тільки допоможуть нам бути більш гнучкими та дієвими у випадку з несподіваними неминучими відмовами апаратних засобів, але й також дадуть нам можливість подумати про плани на майбутнє. Debian живе виключно на пожертви — ми не продаємо жодних товарів чи послуг — і стійкий, передбачуваний струмок доходу повинен допомогти нам почуватись комфортніше з деяким більш довготривалим плануванням ресурсів. LinuxFund заслуговує не лише нашої подяки, але й честі першопрохідців у впровадженні нових моделей фінансування спільноти Вільного програмного забезпечення. Вони показали чудовий приклад, і незабаром я сподіваюсь побачити, як інші послідують за ними.“

„Спільнота Open Source зацікавлена фінансувальними проектами LinuxFund“,— сказав виконавчий директор David Mandel. Він також висловив похвалу проекту Debian, як важливому проекту, присвяченому відкритості.

Про Debian

Проект Debian — це організація багатьох розробників, які добровільно вкладають в нього свій час та зусилля, співпрацюючи через Internet. До їх завдань відноситься супроводження і оновлення Debian GNU/Linux, що є вільним дистрибутивом операційної системи GNU/Linux. Відданість відкритому програмному забезпеченню, некомерційна природа та відкрита модель розвитку роблять Debian унікальним серед дистрибутивів GNU/Linux.

Про LinuxFund

Linux Fund була заснована в 1999 році в розпалі hi-tech буму. Основною ідеєю була торгівля кредитними картками Linux Fund з зображеннями Tux, пінгвіна Linux, та використання доходів для фінансування Вільного програмного забезпечення.

Контактна інформація

Щоб отримати додаткову інформацію, будь ласка, завітайте до веб-сайту Debian (https://www.debian.org/) або відішліть листа за адресою <press@debian.org>.

Для інформування щодо пожертв Debian, будь ласка, перегляньте сторінку пожертв або зв'яжіться з нами через <treasurer@spi-inc.org>.