Debian uczestniczy w Google Summer of Code 2008

27. kwietnia 2008r

Projekt Debiana ma przyjemność ogłosić, że ponownie został zaakceptowany jako patron programu Summer Of Code. W tym roku przydzieliliśmy dwanaście zadań. Google zasponsoruje wymienionych niżej studentów, aby pracowali w pełnym wymiarze czasu nad tymi zadaniami podczas wakacji, od 26 maja do 18 sierpnia. Przez ten czas będą wspierani oraz oceniani przez zespół deweloperów Debiana.

Kilka zadań jest poświęconych komunikacji pomiędzy autorami oprogramowania, użytkownikami oraz deweloperami Debiana. Celem kilku innych jest zapewnienie jakości oraz udoskonalenie testowania, pozostałe pozwolą na stworzenie nowych narzędzi wspomagających zarządzanie systemem Debian.

Witamy ich w naszej społeczności deweloperskiej i zachęcamy wszystkie nasze zespoły oraz współpracowników do wspierania i pomagania im w odniesieniu sukcesu.

Zadania Debiana umieszczone są na naszej wiki:

https://wiki.debian.org/SummerOfCode2008

Informacje na temat Summer Of Code znajdują się na stronie Google:

http://code.google.com/soc/

O DebianieAbout Debian

Projekt Debiana jest związkiem deweloperów Wolnego Oprogramowania, którzy poświęcają swój czas i wysiłek na rzecz całkowicie wolnego systemu operacyjnego, jakim jest Debian GNU/Linux.

Informacje kontaktowe

Więcej informacji dostępnych jest na stronach www Debiana https://www.debian.org/ lub po wysłaniu maila na adres <press@debian.org>.