Щотижневі новини Debian - 19 липня 2005 р.

Ласкаво просимо до 29-го в цьому році випуску DWN, щотижневого інформаційного бюлетеня спільноти Debian. До того часу, коли цей випуск побачить світ, в Фінляндії завершиться цьогорічна конференція Debian. Близько 270 чоловік зібрались приблизно на три тижні в Хельсінкі зробити чудове групове фото. Під час конференції Alioth було оновлено до Debian sarge з включенням кількох вдосконалень.

Плани щодо нових компакт-дисків Debian. Steve McIntyre підсумував цілі та плани щодо наступної версії debian-cd. Обробка задач та залежностей повинна бути покращена. Вони хочуть вдосконалити код розміщення для швидшого копіювання пакунків і спрощення задачі створення різних розміщень, таких як багатоархітектурне чи об'єднане binary/source.

Стан справ з Debian GNU/Hurd. Michael Banck повідомив, що Debian GNU/Hurd живий-здоровий, хоча потребує дещо більше допомоги. Близько 40 відсотків всіх пакунків Debian вже перебудовано для Hurd і buildd чекає включення до системи архівів. Основні пакунки супроводжуються групою розробників і координація цього перенесення організована через Alioth.

Оновлення бібліотек для зміни C++ ABI. Steve Langasek пояснив, що C++-бібліотеки повинні бути перейменовані без зміни soname під час переходу на GCC 4.0 з відмінним ABI (application binary interface). Він також застеріг розробників не завантажувати бібліотек, залежних від C++-бібліотек, перш ніж останні не здійснять успішний перехід і не будуть перебудовані на всіх архітектурах.

Розширення команди випуску. Andreas Barth шукає нових помічників випуску для кращого розподілення навантаження впродовж циклу розробки etch, що нещодавно почався. Претенденти повинні бути розробниками Debian, мати багато вільного часу, котрий можна присвятити роботі над QA (забезпеченням якості), і розуміти основні мови програмування, мови скриптів та створення пакунків Debian. Він також підкреслив, що це важка і невдячна робота.

Відстеження дистрибутивів та версій. Colin Watson оголосив про широкомасштабну модифікацію системи відслідковування помилок, що дозволяє слідкувати за версіями та дистрибутивами, яких торкається дана помилка. Звітуючі віднині можуть додавати версію, до якої відноситься помилка та закривати помилки для певних версій. Як наслідок, значення міток, специфічних для кожного дистрибутива, змінилось.

Супроводження осиротілих пакунків. Raphaël Hertzog запропонував підтримувати осиротілі пакунки з невеликою кількістю користувачів на Alioth і надавати доступ на запис тим, хто зацікавлений в них, навіть якщо вони не бажають ставати офіційними супроводжуючими. Простіше, він би бажав створити групу, яка б активніше підтримувала такі пакунки завдяки сторонній допомозі.

Група друку в Debian. Roger Leigh запропонував створити групу друку всередині Debian з метою координації різних пакунків для друку. Через чисельні шляхи налаштування системи друку, помилки з одного пакунку часто знаходять у взаємозалежних пакунках. В результаті було створено розсилку debian-printing.

Змінено стандартні налаштування SSH. Marco d'Itri зауважив, що в sid стандартне значення HashKnownHosts встановлено в yes, що призводить до того, що всі нові адреси вузлів хешуються. Людина більше не може їх прочитати. Florian Weimer додав, що такі налаштування зменшують шанси Інтернет-черв'яків до зловживання файлом known_hosts. Colin Watson процитував документацію по ssh-keygen, що може допомогти у видалення старих записів.

Оновлення безпеки. Стара пісня! Якщо у вас встановлений один з цих пакунків, будь ласка, потурбуйтеся про оновлення вашої системи.

Нові або визначні пакунки. Наступні пакунки було нещодавно додано до нестабільного архіву Debian або вони містять важливі оновлення.

Хочете продовжувати читати DWN? Будь ласка, допоможіть нам у створенні цього інформаційного бюлетеня. Нам все ще потрібно більше авторів-добровольців, котрі б спостерігали за спільнотою Debian та повідомляли про все, що відбувається. Будь ласка, перегляньте сторінку співпраці, щоб дізнатися, як ви можете допомогти. Ми з нетерпінням очікуємо ваших листів на адресу dwn@debian.org.


Щоб кожен тиждень отримувати новини поштою, підпишіться на список розсилки debian-news.

Також наявні минулі випуски.

Цей випуск щотижневих новин випустив Martin 'Joey' Schulze.