Щотижневі новини Debian - 26 липня 2005 р.

Ласкаво просимо до 30-го цьогорічного випуску DWN, щотижневого інформаційного бюлетеня спільноти Debian. У двох важливих машин Debian завершився час хостингу і вони на деякий час переміщені до HP. Це призвело до тимчасового відключення декількох служб. Lars Wirzenius повідомив, що piuparts, тестову утиліту для пакунків Debian, було додано до архіву.

Greylisting для вузлів Debian. Santiago Vila хотів би, щоб проект розглянув можливість використання „greylisting“-у, техніки затримки пошти, на вузлах Debian. Rich Walker пояснив, що деякі поштові сервери не зможуть справитись з такими затримками. Florian Weimer додав, що „зомбоване“ програмне забезпечення, з яким бореться технологія greylisting, скоріше за все буде вдосконалене в майбутньому, зводячи нанівець її використання. Marc Haber відмітив, що exim запускає чергу кожні 30 хвилин, що могло б бути суттєвим для багатьох користувачів.

Керування частотою процесора. Mattia Dongili обмірковував встановлення регулятора частоти процесора за замовчанням при завантаження протягом стадії rc.S, щоб встановити політику на початку завантаження. Bernd Eckenfels пояснив, що встановлення регулятора не допоможе, оскільки зменшення частоти процесора протягом завантаження не є корисним і робота процесора на повній швидкості протягом короткого періоду часу не розрядить батарею.

Потенційне зловживання Debconf. Jörg Sommer цікавився, чи використання debconf для запиту про вигляд редактора за умовчанням буде зловживанням. Hamish Moffatt розмірковував, чи потрібно взагалі задавати таке питання, якщо є розумна відповідь за замовчанням. Petter Reinholdtsen запропонував використовуватинизький (low) пріоритет, але в такому випадку немає великого сенсу взагалі це запитувати .

Автоматичне генерування паролів. Olaf van der Spek цікавився, як повідомити адміністратора про нові згенеровані паролі доступу до демонів на його системі. Найкращим методом було б, мабуть, зберігати їх в конфігураційному файлі в /etc, що відмітив John Hasler, і захистити від небажаних осіб, застосовуючи розсудливі права доступу.

Пропозиція щодо підтримки кількох архітектур. Нікіта Ющенко запитав про стан підтримки багатоархітектурності. Хоча це і не є необхідним для підтримки перенесення на чисту amd64, яке скоро має бути інтегроване в Debian, це потрібно для підтримки sparc64, s390x, mips64, mipsel64 та powerpc64. Замість створення нової архітектури, для таких архітектур планується надавати тільки обмежену кількість 64-розрядних пакунків.

Шрифт на емблемі Debian. Andreas Tille цікавився, чи шрифт, який використовується на емблемі Debian, доступний як шрифт TeX, а також чи можна його використовувати на символіці „Debian-Med“. Jörg Friedrich вказав на посилання на wiki-сторінку, де можна знайти більше деталей, а також додав лист від Gerfried Fuchs де показувалось використання шрифту Poppl Laudatio Condensed.

Підписка на повідомлення про помилки. Joachim Breitner оголосив про нову можливість в системі відслідковування помилок (BTS) — підписку на повідомлення про помилки. Впродовж DebConf можливість була інтегрована в систему відслідковування помилок та сервер списків розсилки. Зараз можна підписатись на доставку окремих повідомлень про помилки, а також відмовитись від цього. Це також працює для неіснуючих номерів помилок.

Зміна поведінки програми. Matt Kraai повідомив, що поведінка texi2html нещодавно змінилась. Нова версія помістить згенеровані HTML-файли в підтеку, якщо її попросять розбити на розділи. Це призведе до того, що для декількох пакунків процес їх побудови завершиться невдачею.

Збори команди Debian QA (quality assurance — забезпечення якості). Martin Zobel-Helas повідомив про зустріч членів команди QA, що пройде з 9-го по 11-те серпня в Дармштадті (Darmstadt), Німеччина. Він відмічає, що група вже супроводжує майже 265 пакунків, в яких було нагромаджено приблизно 633 помилки. Метою цієї зустрічі є виправлення давніх помилок, покращення інфраструктури QA та робота над документацією.

Конференція Debian успішно завершилась. Проект Debian оголосив, що цьогорічна конференція Debian була вельми успішною, була наділена увагою більш ніж 300 осіб та понад 20 спонсорів. Однією з найяскравіших подій була презентація широкомасштабного впровадження 80000 робочих станцій під керуванням Debian в Естремадурі (Extremadura), Іспанія. Презентацію знято на відео членами відповідної команди, вона доступна online.

Debtags нарешті інтегровано. Enrico Zini повідомив, що з недавнього часу файли Packages містять інформацію з debtags, також це вже помітили інші. Інформацію про мітки можна переглянути на web-сайті та редагувати за допомогою debtags-edit або tagcolledit.

Оновлення безпеки. Стара пісня!. Будь ласка, потурбуйтесь про оновлення системи, якщо у вас встановлений якийсь з цих пакунків.

Нові або варті уваги пакунки. Наступні пакунки було нещодавно додано до архівів нестабільного дистрибутиву або вони містять важливі оновлення.

Хочете продовжувати читати DWN? Будь ласка, допоможіть нам у створенні цього інформаційного бюлетеня. Нам все ще потрібно більше авторів-добровольців, котрі б спостерігали за спільнотою Debian та повідомляли про все, що відбувається. Будь ласка, перегляньте сторінку співпраці, щоб дізнатися, як ви можете допомогти. Ми з нетерпінням очікуємо ваших листів за адресою dwn@debian.org.


Щоб кожен тиждень отримувати новини поштою, підпишіться на список розсилки debian-news.

Також наявні минулі випуски.

Цей випуск щотижневих новин випустив Martin 'Joey' Schulze.