Debian pogrążony w żałobie po stracie dwóch członków projektu

15. maja 2004r

Niedawno społeczność projektu Debian utraciła dwóch członków. Manuel Estrada Sainx (ranty) i Andrés García (ErConde) zginęli w tragicznym wypadku samochodowym, podczas powrotu z konferencji dot. Wolnego Oprogramowania w Walecji (Hiszpania).

Manuel Estrada Sainz pracował nad rozwojem jądra Linux, opiekował się wieloma różnymi pakietami (m.in. narzędziem edukacyjnym VisualOS, którego był głównym deweloperem). Sterownik Orinoco USB jak i obsługa wczytywania do jądra różnorodnego firmware były jego autorstwa. Efekty jego pracy nad jądrem Linux są również dostępne w Debianie.

Andrés García był adwokatem debiana i współpracownikiem przy rozwijaniu zmodyfikowanej dystrybucji Debiana dla Junta de Andalucía (miejscowego samorządu na samym południu Hiszpani). Andrés był aktywnym członkiem oraz administratorem Hiszpańskiego stowarzyszenia Hispalinux.

Projekt Debian oddaje honor ich dobrej pracy i dużemu poświęceniu jakie włożyli w Debiana oraz całe Wolne Oprogramowanie. Praca Manuela i Andresa nigdy nie będzie zapomniana, a ich dokonania będą kontynuowane przez innych deweloperów.

Manuel i Andrés na zawsze pozostaną w naszej pamięci.