Nowy serwer security.debian.org po pożarze w Twente

22. listopada 2002r

The Debian Team ponownie zainstalowało security.debian.org na hoście klecker, który znajduje się w XS4ALL w Holandii. Przepraszamy, że naprawa tak ważnego zasobu zajęła dwa dni, ale jesteśmy szczęśliwi, że były to tylko dwa dni. Pochwały należą się dla Jamesa Troupa, który wykonał większość pracy. Bieżace archiwum security.debian.org zostało pobrane z serwera lustrzanego i podwójnie sprawdzone, zanim zostało włączone z powrotem do sieci.

Dwudziestego listopada bieżącego roku, około 08:00 czasu środkowoeuropejskiego, Network Operations Center (NOC), znajdujący się na Uniwersytecie w Twente, zapalił się. Budynek spaliś się całkowicie. Straż pożarna nie mogła w żaden sposób ochronić miejsca, w którym byłą serwerownia. Oprócz innych rzeczy w NOC znajdował się serwer satie.debian.org, który zawierał archiwa dotyczące bezpieczeństwa dla Debiana.

Oczekujemy, że następne ostrzeżenia i poprawki ukażą się dopiero w poniedziałek, jako że wszsytkie pakiety, które były przygotowane do wydania w środę są stracone i muszą być teraz odbudowane.

Przepraszamy za niedogodności.