Щотижневі новини Debian - 02 серпня 2005 р.

Ласкаво просимо до 31 цьогорічного випуску DWN, щотижневого інформаційного бюлетеня спільноти Debian. Geert Stappers зауважив, що в цьому місяці проект Debian відзначає свою дванадцяту річницю. Simon Wright повідомив, що „вир“ Debian використовується як стандартний пензель у комерційній графічній програмі.

Перегляд описів пакунків. Wolfgang Borgert запитав, чи було б прийнятним включити до описів пакунків технічні та сторонні деталі. Під час суперечки обидвох сторін, Lars Wirzenius звернув увагу на те, що багато описів пакунків містять інші помилки і порадив групі взятись за ці описи і покращити їх. Clément Stenac створив Wiki-сторінки з документацією та здійснив запит щодо добровільних помічників.

Служби відновлено! Ryan Murray оголосив, що тимчасове переміщення двох важливих машин Debian до HP відбулося успішно і їхні функції було відновлено. Тепер буде проведена оцінка всіх отриманих пропозицій хостингу та вибрано більш постійну домівку для цих машин. Служба ftp-master перенесена на spohr і розробники знову можуть завантажувати свої пакунки.

Конкурс популярності. Petter Reinholdtsen закликав користувачів до участі в конкурсі популярності, встановлюючи пакунок popularity-contest та відповідаючи „так“ для участі. Результати будуть використані при створенні компакт-дисків Debian і карти використання пакунків та архітектур для різних дистрибутивів. Erik Schanze порадив архівувати звіти, щоб зменшити навантаження для машин з низькою пропускною здатністю. Petter відповів, що для звітів, котрі відсилаються за допомогою HTTP це вже робиться і зараз працюють над стисненням електронних листів.

Проект Debian Accessibility потребує допомоги. Mario Lang закликав допомогти з підтримкою пакунків пов'язаних з доступністю в Debian. Він шукає людей, що допомагали б з підтримкою пакунків emacspeak та kernel-patch-speakup. Він також шукає розробників, які б могли допомогти з конкретними задачами, такими як розробка каркасу для створення драйверів для пропрієтарних програмних синтезаторів мови, дослідження стану gnopernicus, відносно до програм написаних на Java, й OpenOffice.org, і створення відповідного initrd для компакт-дисків встановлювача Debian.

Скрипти ініціалізації нового покоління. Henrique de Moraes Holschuh оголосив про новий проект на Alioth по сприянню розробці, створенню рекомендацій щодо реалізації та впровадження нових механізмів сценарію ініціалізації. Всі супроводжуючі пакунків підсистеми скриптів ініціалізації та заміни init запрошені до участі, як і представники похідних від Debian дистрибутивів, що зацікавились цією темою. Цей проект має на меті продовжити роботу, що почалася під час DebConf2, і була продовжена впродовж DebConf5.

Повнофункціональний Debian ARM за менш ніж $200. Peter Korsgaard повідомив про HOWTO про встановлення Debian на Linksys NSLU2. NSLU2 — це дешевий споживацький пристрій, що містить процесор ARM з частотою 266 МГц, Ethernet, USB 2.0, 8 МБ флеш-пам'яті і 32 МБ SDRAM. Встановлення включає встановлення „endianness“ системи та ядра і використання образу встановлювача Debian для машин LART. Після приєднання через USB жорсткого диску, система перетворюється в гарний сервер.

Повідомлення про спам в списках розсилки. Віднині для звичайного користувача є ще одна можливість допомогти проекту Debian. На всі сторінки з листами архіву списків розсилки було додано кнопку, що дозволяє повідомити про спам. Кожен, хто знайшов повідомлення-спам може клацнути на кнопку і сповістити про це на сервер розсилок. Це допоможе у вдосконалення фільтрів проти спаму та очищенні списків розсилки від небажаних повідомлень.

Документація по Alioth. Raphaël Hertzog розпочав написання деякої документації про Alioth, оскільки його користувачі часто запитують про наявність документації та зауважують про її недостатність. Користувачів запрошують внести свій вклад у створення документації. Автор вказав на джерело модифікованої версії Gforge та запропонував людям вносити доповнення.

Проблеми торгової марки Linux. Bruce Perens написав, що на проект UserLinux звернув увагу Linux Mark Institute і що їх ліцензія, здається, є несумісною з Debian. Але Stephen Frost, обмірковував, чи не підпадає Debian під визначення описового використання, оскільки тут Linux розглядається як ядро. Головним, на що Bruce звернув увагу, є те, що ліцензія не служить спільноті з її зусиллями, а комерційним організаціям.

Порушення патенту. Daniel James повідомив, що XMMS містить бібліотеку, котра реалізує алгоритм що захищений патентом та потребує ліцензування. Steve Langasek відповів, що Debian містить цю бібліотеку тому, що її патенти нав'язуються активно.

Навички і права розробника Debian. Bartosz Fenski обмірковував чи не повинна Debian, замість того, щоб вимагати, щоб кожен зареєстрований розробник підтримував пакунки, розділити обов'язки та права, особливо якщо розробник бажає тільки працювати над документацією та перекладати. Можливо, найкраще було б краще інтегрувати людей, які не підтримують пакунки, а тому не потребують дозволу на завантаження.

Debian на ApacheCon Europe 2005. Meike Reichle написала звіт про участь Debian на цьогорічній ApacheCon Europe що проходила в Штуттґарті, Німеччина. Вона також відтворила давно забутийплакат Mike'а. Більшість учасників цієї конференції були професіоналами, що вже знали про Debian, але потреба в DVD з sarge була все ще високою.

Оновлення безпеки. Стара пісня! Будь ласка, потурбуйтесь про оновлення вашої системи, якщо у вас встановлений якийсь з цих пакунків.

Нові або варті уваги пакунки. Наступні пакунки нещодавно було додано до нестабільного дистрибутиву або вони отримали важливі оновлення.

Осиротілі пакунки. 1 пакунок осиротів на цьому тижні та та потребує нового супроводжуючого. Загалом зараз 153 осиротілих пакунка. Велика подяка попереднім супроводжуючим які внесли вклад у спільноту вільного програмного забезпечення. Повний список можна знайти на сторінках WNPP; якщо ви плануєте взяти собі пакунок, додайте запис до повідомлення про помилку та змініть його назву на ITA:.

Хочете продовжувати читати DWN? Будь ласка, допоможіть нам у створенні цього інформаційного бюлетеня. Нам все ще потрібно більше авторів-добровольців, котрі б спостерігали за спільнотою Debian та повідомляли про все, що відбувається. Будь ласка, перегляньте сторінку співпраці, щоб дізнатися, як ви можете допомогти. Ми з нетерпінням очікуємо ваших листів за адресою dwn@debian.org.


Щоб кожен тиждень отримувати новини поштою, підпишіться на список розсилки debian-news.

Також наявні минулі випуски.

Цей випуск щотижневих новин випустили Christine Spang, Adeodato SimС, Sebastian Feltel and Martin 'Joey' Schulze.