Nowy styl witryn Debiana

6. lutego 2011r

Z okazji wydania Debiana 6.0 Squeeze, zespół ds. witryn Debiana ma zaszczyt zaprezentować nowy motyw serwisów Debiana. Po około 13 latach z tym samym wystrojem, układ oraz wygląd wielu stron Projektu został zmieniony z dzisiejszym wydaniem Squeeze. Strona główna Debiana, jego wiki, archiwa list, planeta oraz system informacji o pakietach otrzymały nowy, spójny motyw. Nowy układ ma za zadanie nadać witrynom Debiana bardziej przejrzysty i nowoczesny wygląd, a także uczynić strony łatwiejszymi w używaniu.

Nie spodziewałem się, że moje lekka irytacja zaowocuje stworzeniem nowego wystroju. Pracą jaką wykonano aby zapewnić, że nowa wersja strony zostanie opublikowana, była imponująca. Przy odrobinie szczęścia przeprojektowanie strony zapoczątkuje proces udoskonalania, który poskutkuje najlepszą na świecie witryną dystrybucji — mówi Kalle Söderman, jedna z osób, które stoją za zmianą. Ponadto zespół ds. witryn zadbał, aby nowa strona zawierała usprawnienia w kwestii dostępności (np. dla osób mających problemy z rozróżnianiem kolorów) oraz dobrze się skalowała dla różnych rozdzielczości.

O Debianie

Projekt Debian został założony w 1993 r. przez Iana Murdocka jako prawdziwie wolny projekt tworzony przez społeczność. Od tego czasu Debian wyrósł na jeden z największych i najbardziej wpływowych projektów otwartego oprogramowania. Pracuje przy nim wspólnie tysiące ochotników z całego świata. Dostępny w 70 językach i obsługujący szeroki wachlarz rodzajów komputerów, Debian nazywa siebie uniwersalnym systemem operacyjnym.

Kontakt

Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://www.debian.org/ lub pod adresem e-mail <press@debian.org> (w języku angielskim).