Nový vzhľad webstránok Debianu

6. februára 2011

Pri príležitosti vydania Debian 6.0 Squeeze s potešením oznamuje tím webu Debianu spustenie nového dizajnu webu Debianu. Po zhruba 13 rokoch s takmer rovnakým dizajnom sa rozloženie a dizajn mnohých webov, ktoré Debian prevádzkuje, zmenil s dnešným vydaním Debian Squeeze. Hlavná webstránka Debianu a jej wiki, archív poštových konferencií, agregátor blogov Planet a informačný systém o balíkoch teraz majú konzistentné nové rozloženie. Nové rozloženie má dať webu Debianu čistejší a modernejší vzhľad a tiež zjednodušiť používanie a navigáciu na stránkach Debianu.

Nečakal som, že moje drobné otrávenie vyústi do publikovaného redizajnu. Práca, ktorú urobili druhí, ktorí sa postarali o to, že sa tak stalo, je naozaj úžasná. Dúfam, že redizajn môže spustiť proces doladenia, ktorý skonverguje k najlepšej webstránke distribúcie vôbec, hovorí Kalle Söderman, ktorý bol jednou z hybných síl za zmenou dizajnu. Tím webu sa tiež postaral, aby nový dizajn obsahoval zlepšenia prístupnosti (napr. pre farboslepých) a správne menil veľkosť pri rozličných rozlíšeniach.

O Debiane

Projekt Debian založil v roku 1993 Ian Murdock ako skutočne slobodný komunitný projekt. Odvtedy projekt vyrástol do jedného z najväčších a najvplyvnejších open source projektov. Tisíce dobrovoľníkov z celého sveta spolupracujú na vytvorení a udržiavaní softvéru Debianu. Je dostupný v 70 jazykoch, podporuje obrovskú paletu typov počítačov a nazýva sa univerzálnym operačným systémom.

Kontaktné informácie

Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke Debianu na https://www.debian.org/ alebo pošlite email na <press@debian.org>.