Debian web sayfalarının yeni görünümü

06 Şubat 2011

Debian 6.0 Squeeze'nin duyrulması ile birlikte Debian web sayfaları takımı, yeni tasarımı memnuniyetle yayımlıyor. Debian web sayfaları, neredeyse aynı tasarımın kullanıldığı zorlu geçen 13 yılın ardından, bu gün Debian Squeeze'nin duyrulmasıyla değişti. Debian'ın ana web sayfaları ve wiki, liste arşivleri, günlük toplayıcısı gezegen ve paket bilgi sistemi artık yeni görünüme sahip. Debian web sayfalarının yeni tasarımı, kolay kullanım ve gezinme olanağının yanında, temiz ve daha modern bir görünüm sunmak amacıyla yapıldı.

Tasarım değişikliğinin arkasındaki ana isim Kalle Söderman: Eski tasarımdan kaynaklanan rahatsızlığımın sonucunun, tamamıyle yeni ve yayımlanmış bir tasarım olmasını beklemiyordum. Diğerleri tarafından yapılan çalışmalar etkileyiciydi. Umarım yeni tasarım süreci en iyi dağıtım web sitesi yapmak için bir başlangıç olur. diyor. Website takımı yeni tasarımın farklı çözünürlüklerde uyum sağlaması ve erişebilirlik (örneğin renk körleri için okunabilirlik) gibi iyileştirmeleri özenle yaptılar.

Debian Hakkında

Debian Projesi 1993 yılında Ian Murdock tarafından başlatıldı ve özgür topluluk projesi oldu. Başladığı zamandan itibaren Debian, en geniş ve etkili açık kaynaklı proje olarak gelişti. Dünyanın dört bir tarafından binlerce gönüllü, Debian'ı oluşturmak ve sürdürmek için birlikte çalışıyor. 70 dilde ve geniş bilgisayar alanlarındaki desteğiyle Debian, kendini evrensel işletim sistemi olarak tanımlıyor.

İletişim Bilgileri

Daha fazla bilgi için, lütfen Debian web sayfalarını https://www.debian.org/ adresinde ziyaret ediniz veya <press@debian.org> adresine e-posta gönderiniz.