Uwaga: Oryginał jest nowszy niż to tłumaczenie.

Ta adaptacja została już dawno zarzucona — brak zmian od października 2002. Informacje na tej stronie są jedynie dla celów historycznych.

Debian GNU/NetBSD

Debian GNU/NetBSD jest adaptacją całego systemu operacyjnego Debian dla jądra NetBSD. Prace nad tą adaptacją są na bardzo wstępnym poziomie - jednak można już zainstalować ten system od początku.

Dlaczego Debian GNU/NetBSD?

Jak zainstalować

Pobierz obrazy dyskietek ze wspomnianych wcześniej lokacji. Zwróć uwagę że istnieje oddzielna wersja dla laptopów i dla zwykłych komputerów. Następnie skopiuj obrazy na dyskietki. Po uruchomieniu komputera z pierwszej dyskietki zostaniesz poproszony o jej zmianę. Następnie powinien pojawić się systemu menu. należy postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

Do zrobienia (TODO)

Pakiety, które należy przygotować

Zasoby

Istnieje lista dyskusyjna (w języku angielskim) dotycząca adaptacji Debian GNU/*BSD. Aby się zapisać wyślij email na debian-bsd-request@lists.debian.org w polu temat podając subscribe. Archiwum listy jest dostępne pod adresem https://lists.debian.org/debian-bsd/.


Jeżeli chcesz się skontaktować z zespołem Debian GNU/NetBSD, wyślij email do debian-bsd@lists.debian.org (w języku angielskim). Komentarze, pytania, sugestie związane z naszym działem an stronach www Debiana są również mile widziane.