Pełna zintegrowana obsługa XML w Debianie

6. maja 2004r

Nadchodzące stabilne wydanie Debiana (nazwa kodowa sarge) będzie posiadało w pełni zintegrowaną obsługę XML. W dystrybucji znajdzie się wiele narzędzi typu toolchain do przetwarzania XSL(T), oraz zgodnie ze standardami XML systemy katalogowania. Nowe wydanie będzie zawierało również pełną dokumentację Debianowej polityki XML dla użytkowników, deweloperów i autorów.

Uzupełnienie istniejącej już zintegrowanej infrastruktury SGML i DSSSL oraz dodanie pakietów narzędziowych doprowadziło do utworzenia w debianie innowacyjnego podsystemu. Wyróżnia to debiana jako wiodącą platformę dla deweloperów SGML i XML, oferującą kompletny zestaw narzędzi dla osób tworzących dokumentację oraz programistów nie wymagający ręcznych konfiguracji.

Nowe możliwości

Debianowy otwarty model uczestnictwa w rozwoju systemu i współpracy zgodnie z zasadami przyjętymi w Polityce Debiana bije na głowę inne komercyjne i wolne dystrybucje.

Jak pomóc

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych użytkowników i deweloperów Debiana do włączenia się w rozwijanie i tworzenie implementacji narzędzi XML. Można to uczynić przyłączając się do grupy Debian XML/SGML i/lub do jednej z list dyskusyjnych związnej z XML/SGML: