Uwaga: Oryginał jest nowszy niż to tłumaczenie.

Mapa świata deweloperów Debiana

Wiele osób wyraziło zainteresowanie informacją na temat rozmieszczenia deweloperów Debiana na świecie. Dlatego zdecydowaliśmy się dodać do bazy danych deweloperów pole, w którym deweloperzy mogą wpisać swoje współrzędne geograficzne.

Poniższa mapa została wygenerowana na podstawie anonimowej listy współrzędnych geograficznych deweloperów za pomocą programu xplanet.

World Map

Jeśli jesteś deweloperem i chciałbyś uzupełnić swoje dane o współrzędne geograficzne, zaloguj się do bazy danych deweloperów i zaktualizuj swoje dane. Jeśli nie znasz współrzędnych geograficznych swojej miejscowości, spróbuj znaleźć je pod jedną z poniższych lokalizacji:

Format współrzędnych jest jednym z poniższych:

Stopnie dziesiętne
Format danych: +-DDD.DDDDDDDDDDDDDDD. Jest to format, którego używają programy typu xearth oraz wiele serwisów internetowych pozwalających określić położenie geograficzne. Jednakże najczęściej liczbę cyfr po przecinku ogranicza się do 4 lub 5.
Stopnie i minuty (ang. Degrees Minutes, w skrócie DGM)
Format danych: +-DDDMM.MMMMMMMMMMMMM. Nie jest to typ arytmetyczny, lecz skrócona reprezentacja dwóch oddzielnych jednostek: stopni i minut. Ten format jest często spotykany w niektórych rodzajach przenośnych urządzeń GPS oraz w informacjach GPS w formacie NMEA.
Stopnie, minuty i sekundy (ang. Degrees Minutes Seconds, w skrócie DGMS)
Format danych: +-DDDMMSS.SSSSSSSSSSS. Podobnie jak w przypadku stopni i minut, nie jest to typ arytmetyczny, lecz skrócona reprezentacja trzech osobnych jednostek: stopni, minut i sekund. Taki format najczęściej pochodzi z serwisów internetowych, które podają 3 wartości na określenie położenia geograficznego. Na przykład współrzędna 34:50:12.24523 N w formacie DGMS będzie miała postać +0345012.24523.

W przypadku szerokości geograficznej + oznacza północ (N), natomiast w przypadku długości geograficznej + oznacza wschód (E). Ważne jest, aby podać wystarczającą liczbę zer z przodu - dla sprecyzowania, który format został użyty, o ile Twoje położenie jest mniejsze niż 2 stopnie od punktu zero.