Mapa świata deweloperów Debiana

Wiele osób wyraziło zainteresowanie informacją na temat rozmieszczenia deweloperów Debiana na świecie. Dlatego zdecydowaliśmy się dodać do bazy danych deweloperów pole, w którym deweloperzy mogą wpisać swoje współrzędne geograficzne.

Poniższa mapa została wygenerowana na podstawie anonimowej listy współrzędnych geograficznych deweloperów za pomocą programu xplanet.

World Map

Jeśli jesteś deweloperem i chciałbyś uzupełnić swoje dane o współrzędne geograficzne, zaloguj się do bazy danych deweloperów i zaktualizuj swoje dane. Jeśli nie znasz współrzędnych geograficznych swojej miejscowości, spróbuj znaleźć je pod jedną z poniższych lokalizacji:

Format współrzędnych jest jednym z poniższych:

Stopnie dziesiętne
Format danych: +-DDD.DDDDDDDDDDDDDDD. Jest to format, którego używają programy typu xearth oraz wiele serwisów internetowych pozwalających określić położenie geograficzne. Jednakże najczęściej liczbę cyfr po przecinku ogranicza się do 4 lub 5.
Stopnie i minuty (ang. Degrees Minutes, w skrócie DGM)
Format danych: +-DDDMM.MMMMMMMMMMMMM. Nie jest to typ arytmetyczny, lecz skrócona reprezentacja dwóch oddzielnych jednostek: stopni i minut. Ten format jest często spotykany w niektórych rodzajach przenośnych urządzeń GPS oraz w informacjach GPS w formacie NMEA.
Stopnie, minuty i sekundy (ang. Degrees Minutes Seconds, w skrócie DGMS)
Format danych: +-DDDMMSS.SSSSSSSSSSS. Podobnie jak w przypadku stopni i minut, nie jest to typ arytmetyczny, lecz skrócona reprezentacja trzech osobnych jednostek: stopni, minut i sekund. Taki format najczęściej pochodzi z serwisów internetowych, które podają 3 wartości na określenie położenia geograficznego. Na przykład współrzędna 34:50:12.24523 N w formacie DGMS będzie miała postać +0345012.24523.

W przypadku szerokości geograficznej + oznacza północ (N), natomiast w przypadku długości geograficznej + oznacza wschód (E). Ważne jest, aby podać wystarczającą liczbę zer z przodu - dla sprecyzowania, który format został użyty, o ile Twoje położenie jest mniejsze niż 2 stopnie od punktu zero.