Publicznie dostępna maszyna z Debianem

2. stycznia 2003r

Hewlett-Packard (HP) oferuje publiczny dostęp do kilku maszyn z systemem Debian GNU/Linux w swoim programie Test Drive. Autorzy oprogramowania i zaawansowani użytkownicy mogą otrzymać konto na tych maszynach aby dowiedzieć się więcej o systemie Debian GNU/Linux, jak również o konkretnym sprzęcie HP. W programie biorą udział cztery architektury (Alpha, PA-RISC, IA-32 i IA-64). Kompilatory są zainstalowane, więc autorzy oprogramowania mogą sprawdzić czy ich oprogramowanie można skompilować i używać na tych maszynach.

Hewlett-Packard oferuje dostęp do niżej wymienionych maszyn:

Intel (IA-32) ProLiant DL360 G2 1.4GHzSMP
Intel (IA-64) rx2600 Itanium II SMP
Alpha (alpha) XP1000a 1@667MHz UP
Alpha (alpha) DS20 2@500MHz SMP
PA-RISC (hppa)rp5470 1@550MHz UP

Program Test Drive jest darmową usługą HP. Jej głównym celem jest zapewnić deweloperom dostęp do nowego sprzętu HP używającego różnego oprogramowania - zarówno HP jak też innych firm. Po rejestracji otrzymasz bezpłatne konto shellowe, którego możesz użyć, by zalogować się do szerokiej gamy systemów dostępnych w programie Test Drive i wypróbować różne oprogramowanie i systemy operacyjne, dostępne na nich.

Test Drive daje Ci szansę wypróbowania różnych kombinacji sprzętu, systemów operacyjnych i oprogramowania, zanim zdecydujesz się na zakup. Dla developerów jest to również możliwość upewnienia się, czy ich programy pracują na sprzęcie i pod kontrolą systemów operacyjnych, które mogą nie być powszechnie dostępne.

Więcej informacji: testdrive.hp.com